تبلیغات
مذهبی-اجتماعی-علمی-انتقادی(سید سعدی علوی) - گزارش رسایی از جلسه نمایندگان با وزیر اطلاعات
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
مذهبی-اجتماعی-علمی-انتقادی(سید سعدی علوی)


ابزار و قالب وبلاگ

بهترین سریال صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان کدام است؟
وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • Powered by WebGozar


فرزند معنوی وزیر اطلاعات چه کسی است؟
این که فرد حاضر در جلسه چه کسی بود نمی دانم ولی اگر این جوان ۲۳ ساله فرزند وزیر اطلاعات بود، چرا از بیان این موضوع استنکاف داشت. البته حتی اگر فرزند وی بود هم توجیهی برای حضور در جلسه ای با این سطح نمی کرد! اگر فرزند وزیر بود پس چرا معاونین و مسئولان وزارت اطلاعات اظهار بی اطلاعی می کردند!

به گزارش مشرق به نقل از سایت حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس، شب گذشته (۲۰ اسفند) با درخواست مسئولان وزارت اطلاعات جلسه ای بین وزیر اطلاعات و نمایندگان سئوال کننده از وزیر و معاونین وی در یکی از اتاق های مجلس شورای اسلامی برگزار شد. موضوع سئوالات نمایندگان، درباره مسائل مهم امنیتی بود که وزیر اطلاعات باید به آنها پاسخ می داد.  بنده وقتی وارد جلسه شدم، جوان۲۳ ساله ای را دیدم که برایم غریبه بود. از یکی از مسئولان وزارت پرسیدم ایشان کیست که پاسخ داد نمی شناسم.

در ابتدای جلسه برخی از همکاران نماینده، موضوعات کلی ای را مطرح کردند و از جمله آقای کوچک زاده ضمن تشکر از وزیر اطلاعات، قبل از طرح موضوعاتش گفت که مناسب است ابتدا همکاران حاضر در جلسه معرفی شوند. آقای علوی همه همکاران خود را معرفی کرد اما فردی که برای ما غریبه بود را معرفی نکرد. بنده به شوخی خطاب به ایشان گفتم که ظاهرا فراموش کردید ایشان را معرفی کنید و آقای علوی به این جمله اکتفا کرد که ایشان همراه من است.

پاسخ خیلی اجمالی وزیر برای همکاران ما قانع کننده نبود. بنابر این آقای کوچک زاده مجددا تأکید کرد که خب این همراه شما اسم و جایگاه ندارد. وزیر اطلاعات هم گفت من وزیرم و حق دارم هر کسی را همراه بیاورم. بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم بله شما هم مثل دیگران می توانید هر کسی را همراه خود به هر جلسه ای ببرید ولی هر جلسه ای برای خود شأنی دارد و این شئونات باید رعایت شود. دوستان دیگر هم اعتراض کردند اما باز هم وزیر اطلاعات اعلام کرد که نمی خواهد ایشان را معرفی کند.

آقای کوچک زاده که از این ادبیات و رفتار وزیر اطلاعات برآشفته شده بود گفت: آقای وزیر شاید من می خواهم نکته ای بگویم که نباید این فرد بشنود. اصلا شاید من می خواهم در باره همین فرد حرفی بزنم و نمی توانم در حضورش بگویم شما بگویید ایشان بیرون باشد تا من صحبت کنم و آقای علوی در کمال ناباوری همه ما گفت: اگر ایشان از جلسه بیرون بود من هم جلسه را ترک می کنم!

بنده خطاب به وزیر اطلاعات گفتم که این چه حرفی است شما می زنید. قرار است در این جلسه سئوالات مهم نمایندگان درباره مسائل امنیتی کشور مطرح شود و وقتی کسی در جلسه است که ما نمی دانیم کیست، نمی توانیم راحت صحبت کنیم. شما حق دارید هر کسی را همراه خود بیاورید ولی ما هم حق داریم جلسه را ترک کنیم و ادامه ندهیم. وزیر اطلاعات در این وقت پاسخ عجیب تری داد و گفت: بله شما هم حق دارید می توانید جلسه را ترک کنید. مجددا به ایشان گفتم که این کار شما توهین به حاضران است حتی معاونین خودتان که آقای علوی گفت: ایشان همراه من آمده و فرزند معنوی من است!

بنده اعلام کردم که این رفتار را توهین آمیز می دانم بنابراین جلسه را ترک کردم. بعد از من آقای زارعی هم ضمن اعتراض از جلسه بیرون آمد. آقای کوچک زاده هم در اعتراض نکاتی را بیان می کرد اما او هم بعد از دقایقی جلسه را ترک کرد. بلا فاصله آقایان پژمان فر و نبویان هم حلسه را ترک کردند. اکثریت از جلسه بیرون آمدند و چند همکاری که باقی ماندند بر اساس اظهار خودشان به رفتار وزیر اعتراض کردند.

بیرون از جلسه در حالی که همه از این رفتار وزیر اطلاعات تعجب کرده بودیم، به دلیل مصلحت نظام و وزارت اطلاعات تصیم گرفتیم که این رفتار غلط و عجیب وزیر را با تذکر و مصاحبه علنی نکنیم و امروز طی نامه ای اعتراض خود را به هیأت رئیسه اعلام کنیم. اما با کمال تعجب امروز صبح در صفحه اول یکی از روزنامه های دولت، خبر تفصیلی اما جهت دار و تحریف شده این جلسه را دیدیم! بررسی که کردیم متوجه شدیم که خبر ریز این جلسه که ساعت ۹ شب در اتاق جلسات هیأت رئیسه برگزار شد بود به شکل تحریف شده ای علیه دکتر کوچک زاده و با هدف تطهیر وزیر اطلاعات به فاصله چند ساعت در برخی از سایت های خبری مجازی منتشر شده است.

این که فرد حاضر در جلسه چه کسی بود نمی دانم ولی اگر این جوان ۲۳ ساله فرزند وزیر اطلاعات بود، چرا از بیان این موضوع استنکاف داشت. البته حتی اگر فرزند وی بود هم توجیهی برای حضور در جلسه ای با این سطح نمی کرد! اگر فرزند وزیر بود پس چرا معاونین و مسئولان وزارت اطلاعات اظهار بی اطلاعی می کردند!

اگر جوان مورد نظر، همراه وزیر اطلاعات بود چرا همراهان وزیر او را نمی شناختند؟ اگر در دفتر وی کار می کرد، چرا دیگران او را نمی شناختند! اصلا چرا وزیر اطلاعات در برابر خواسته معقول و منطقی نمایندگان حاضر نبود تا فرد حاضر در جلسه را معرفی کند؟ چرا محتوای این جلسه به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده ای در سایت های همسو با دولت منتشر شد؟ وزیر اطلاعات از چه چیز واهمه داشت که در اقدامی رو به جلو تصمیم گرفت این متن را در اختیار رسانه ها قرار دهد؟

البته ما این موضوعات را دنبال می کنیم و برای همین،  امروز بر اساس آیین نامه از وزیر اطلاعات با توجه به اطلاعات تکمیلی ای که به دست آمده این سئوالات را طرح کرده ایم:

۱ . فردی که در جلسه وزیر اطلاعات و نمایندگان حضور داشت و از معرفی وی خودداری شد، کیست و تابعیت چه کشوری را دارد؟

۲ . چه کسی متن پیاده شده این جلسه را به فاصله چند ساعت به شکل تحریف شده و جهت داری در اختیار چند رسانه همسو با دولت قرار داده؟

متنی که در برخی سایت ها و روزنامه قانون منتشر شده است در نقل بخشی از مطالب دقیق است اما بخشی از مطالب طرح شده را حذف کرده و تلاش کرده با توصیف حالات افراد (مثلا وزیر با حالتی متین ... یا کوچک زاده با روش خاص خودش با عصبانیت ...) دکتر کوچک زاده را تخریب و وزیر مربوطه را مبرا کند.

همانطور که نوشتم قرار بود تا این رفتار توهین آمیز و عجیب وزیر اطلاعات را خبری نکنیم اما وقتی امروز مشروح تحریف شده آن را در صفحه اول یکی از روزنامه ها دیدم، چاره ای جز بیان واقعیت نبود.

 متن تحریف شده و جهت داری که شب گذشته در برخی از سایت های اینترنتی و امروز صبح در قالب تیتر یک روزنامه قانون منتشر شده به این شرح است که موارد مهم آن را تذکر داده ام:

"عصر دیروز وزیر اطلاعات در نشستی غیر رسمی به دعوت چند تن از نمایندگان مجلس شركت كرد تا به سوالات مختلف پاسخ دهد.

در این نشست تعدادی از نمایندگان از جمله حجج الاسلام رسایی، نبویان و آقایان كریمی قدوسی، پژمان فر، زارعی با متانت سوالاتی را طرح و حجت الاسلام علوی نیز به سوالات مرتبط با حوزه مسئولیتش پاسخ گفت؛ اما اعتراض مهدی كوچك‌زاده به حضور یكی از همراهان وزیر به مشاجره ای تبدیل شد و جلسه را به تشنج كشید. (غیر از دکتر کوچک زاده، نمایندگان دیگر هم در این باره سئوال و اعتراض داشتند)

بر اساس شنیده‌ها وزیر اطلاعات در پاسخ به اعتراض وی می‌گوید: ایشان از همراهان بنده هستند و من حق قانونی دارم ایشان را با خود به جلسه بیاورم.

كوچك‌زاده كه این سخنان در وی تاثیری نداشته شروع به اتهام زنی به همراه وزیر می‌كند و خطاب به وی می‌گوید: چرا این فرد را به همراه خودتان آورده‌اید؟ با این كار به همه توهین كردید و این یك نكته منفی در ذهن بنده می ماند و در آینده هر كجا بنشینم، می گویم. (آقای کوچک زاده به آن فرد اتهامی نزد و توهینی هم وارد نکرد بلکه اشکال حضور وی در این جلسه را به شکل منطقی بیان کرد)

كوچك زاده در ادامه و با همان روش خاص خودش اتهامات زننده ای را به فرد همراه وزیر اطلاعات نسبت می دهد و می‌گوید: بنده این فرد را در جاهای نامناسب دیده‌ام، می‌خواهید رو كنم؟! (وی گفت شاید این فرد مثلا در جلسه نامناسبی بوده و من نمی توانم در حضور خودش بگویم)

وزیر در پاسخ به تهمت‌های كوچك زاده می‌گوید: ایشان یك فرد مسلمان و دارای شخصیت هستند. نباید به ایشان توهین كنید و شاید بنده ایشان را برای ماموریت به محلی بفرستم شما چرا بی احترامی می‌كنید؟ ایشان در جلسه هستند شما به صحبت هایتان ادامه دهید و اگر قرار باشد ایشان را از جلسه بیرون كنید، بنده نیز بیرون می روم.

حمید رسایی كه قصد داشت جلسه را آرام كند خطاب به كوچك زاده گفت: شما اگر اعتراضی دارید جلسه را ترك كنید و آقای وزیر حق دارند همراهانی با خود بیاورند ولی كوچك زاده در ادامه با پرخاش می‌گوید: مملكت رو به قلدری رفته است كه وزیر اینگونه برخورد می كند. (بنده به دکتر کوچک زاده نگفتم که شما از جلسه بروید بیرون بلکه گفتم ما هم می توانیم از جلسه بیرون برویم و خودم هم اولین کسی بودم که جلسه را ترک کردم) 

كوچك زاده با تهدید وزیر ادامه می‌دهد: من از این جلسه می‌روم و از راه های دیگر سوالات را مطرح می‌كنم. حجت الاسلام علوی نیز با متانت پاسخ داده: بنده از شما سلب اختیار نمی‌كنم.

كوچك زاده نیز ادامه می‌دهد: اگر رفتار خارج از ضابطه دیدید ریشه آن اینجاست. من حاضرم مثل یك مخبر برای وزارت اطلاعات كار كنم ولی از این به بعد اینطوری نیست. باید بگویم برخی ها فكر می كنند كه قرار است در كشور كودتا شود، به خدا در این كشور كودتا شده است وگرنه رئیس جمهور نمی‌گوید خزانه خالی است، وزیر خارجه نمی گوید با یك بمب همه چیز را از كار می اندازد، چرا در این شرایط سبد كالا می دهند و این هم رفتار وزیر اطلاعات است. شك نكنید از این به بعد رویه ها عوض می شود.

كوچك‌زاده در ادامه به رغم آرامش و متانت وزیر اطلاعات، باز هم با فریاد ادامه می‌دهد: این جمهوری اسلامی نیست. همین كارها را كردیم كه هاشمی رفسنجانی درباره دولت قبل می‌گوید دولت نامشروع ، باید به هاشمی بگویم نامشروع تو هستی و تمام كس و كارت. به قرآن كودتا شده!  و انقلاب به خطر افتاده است.

در این لحظه وزیر اطلاعات پاسخ می دهد: حالا شما شده‌اید دلسوز انقلاب؟  در دوران دفاع مقدس ما بودیم كه از نظام و انقلاب دفاع كردیم حالا شما به عنوان مهمان می‌خواهید میزبانان را از قطار انقلاب پیاده كنید؟

ظاهرا در همین لحظه كوچك‌زاده با تهدید از جلسه خارج می‌شود و جلسه ادامه می‌یابد وزیر اطلاعات در ادامه خطاب به حاضرین می گوید:بنده از قبل از انقلاب بدون هیچ ادعایی مقابل گلوله و ستم شاهی ایستاده ام و حال اینگونه با من برخورد می شود... (این بخش هم تحریف شده چون اکثر نماینده حاضر به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردند و تنها آقای کوچک زاده این کار را نکرد)


نوشته شده توسط : سید سعدی علوی